"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Питання пенсійного забезпечення >>> Порядок виплати пенсій
ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ


З 1 квітня 2017 року змінено спосіб виплати пенсій особам, які отримували пенсійні виплати через ПАТ “Сбербанк”, ПАТ “ВіЕс Банк”, ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, ПАТ “ВТБ БАНК”
На виконання підпункту 2 пункту 2 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, 1 квітня 2017 року припиняється фінансування пенсійних виплат через банки ПАТ “Сбербанк”, ПАТ “ВіЕс Банк”, ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, ПАТ “ВТБ БАНК”. Виплата пенсій особам, які отримували пенсії через зазначені банківські установи та не надали заяву про переведення на інший банк, буде здійснюватися через оператора поштового зв’язку.
Для вирішення питання зміни способу отримання пенсій слід звернутися до управління Пенсійного фонду України за фактичним місцем проживання.
Пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем практичного проживання пенсіонера в межах України.

Пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу).

Тимчасово з 1 квітня 2015 по 31 грудня 2017 року у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсій у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» та «Про судоустрій і статус суддів», раніше призначені пенсії не виплачуються незалежно від виду пенсії та закону, згідно з яким вона призначена.

У період роботи особи на інших посадах/роботах пенсії, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не поширюються:

– на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців);
на особливий період до пенсій, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах:
- у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Генеральному штабі України, Збройних Силах України (в тому числі військових комісаріатах);
- в центральних апаратах та територіальних органах Міністерства внутрішніх справ України, Державної спеціальної служби транспорту, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Управлінні державної охорони України, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, органах військової прокуратури;
- Апараті Ради національної безпеки і оборони України.

Підтвердження проходження військової служби або роботи на посадах в органах, зазначених в пункті 3 Закону здійснюється на підставі трудових книжок, довідок (витягів з наказів), в тому числі наявних в матеріалах пенсійних справ.
У разі потреби, такі документи надаються додатково.

Щодо осіб, які беруть участь в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, то підтвердження зазначених фактів здійснюється на підставі довідок, виданих органом, в складі якого особа залучається до виконання вказаних завдань. При цьому, виплата пенсії здійснюється в повному обсязі на період участі в зазначених вище заходах, підтверджений відповідними документами.

Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Під час перебування пенсіонера в місцях позбавлення волі виплата призначеної йому пенсії здійснюється на загальних підставах. Виплата пенсії може проводиться підприємствами поштового зв’язку або банківськими установами.

У разі невиплати пенсії понад 6 місяців органи Пенсійного фонду припиняють подальше нарахування пенсії до з’ясування причин.

За заявою пенсіонера пенсію можна отримувати в установах уповноважених банків, з якими укладені угоди управлінням Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку.

Одержувачі пенсій самостійно обирають банк, де відкривають поточні рахунки. Операції з відкриття поточних рахунків, зарахування і виплати пенсії здійснюється банком безоплатно.

Для заміни установи банку або способу отримання пенсії пенсіонером подається заява до управління Пенсійного фонду України, де він перебуває на обліку.

СТРОКИ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ


Пенсія виплачується щомісяця з 4 по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі.
Дата виплати пенсії через підприємства поштового зв’язку встановлюється згідно з графіком виплати пенсій, який складається відповідно до територіальних дільниць.
Дата отримання пенсії через установу банку визначається відповідно до графіку перерахування коштів до банку з урахуванням рівномірного розподілу пенсійних коштів.
Право першочергової виплати мають інваліди війни, учасники бойових дій та сім’ї загиблих у роки війни.

ДО УВАГИ ЦИВІЛЬНИХ ТА ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІОНЕРІВ!


Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області доводить до Вашого відома, що відповідно до чинного законодавства України пенсіонери зобов’язані вчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про зміну всіх обставин, що впливають на розмір пенсійної виплати, а саме: про прийом на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі родини тощо.

У тому випадку, якщо такі відомості пенсіонерами в органи Пенсійного фонду своєчасно не представлені, може виникнути переплата пенсії, що повинна бути відшкодована пенсіонером добровільно чи буде щомісяця утримуватися в розмірі 20% від суми пенсійної виплати до повного погашення за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду, згідно зі статтею 50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства деякі види надбавок до пенсії, індексація пенсії тощо, призначаються і виплачуються тільки непрацюючим пенсіонерам.

Документами, які підтверджують, що пенсіонер не працює, є: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби про те, що особа не зареєстрована, як підприємець. Особа яка значиться приватним підприємцем, але доходу від підприємницької діяльності не має, також вважається працюючою.

Документом, що підтверджує склад родини, є довідка з місця проживання.

Вищевказані документи “цивільними” пенсіонерами подаються в районні управління Пенсійного фонду за місцем проживання, а “військовими” пенсіонерами – до Головного управління Пенсійного фонду.

ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ


Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком з місяця, наступного за місяцем підвищення пенсії.

Пенсії непрацюючих пенсіонерів індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Працюючим пенсіонерам пенсія індексується після індексації заробітної плати на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації.

При цьому загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ


Для отримання допомоги на поховання до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються:
- заява про виплату допомоги на поховання;
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (або довідка для отримання допомоги на поховання).

Витяг видається після державної реєстрації смерті відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради може видаватись довідка для отримання допомоги на поховання.

Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - тримісячна пенсія, але не менше п'ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію згідно з іншими законами – розмір двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

Якщо пенсіонер перебував на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім'ї або іншою особою), допомога на поховання не виплачується.

Допомога на поховання виплачується через відділення поштового зв’язку за разовими дорученнями, які оформлюються органом Пенсійного фонду України у день звернення за допомогою на поховання.

Разові доручення дійсні до кінця місця, у якому вони були виписані.

НЕДООТРИМАНА ПЕНСІЯ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ СМЕРТЮ ПЕНСІОНЕРА


Пенсія, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті пенсіонера, незалежно від дати смерті.
Протягом шести місяців від дня смерті пенсіонера недоотримана пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з померлим на день його смерті.
До органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються: відповідна заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки, та документи про спільне проживання з померлим.

Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім'ї або рішення суду.

Документи, що підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування

Непрацездатні члени сім’ї, які знаходились на утриманні померлого пенсіонера, надають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такій категорії недоотримана пенсія виплачується незалежно від факту спільного проживання з померлим пенсіонером.

Якщо одночасно звертається декілька членів сім’ї, належна сума недоотриманої пенсії ділиться між заявниками порівну.
Після шести місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.

Недоотримана пенсія виплачується через відділення поштового зв’язку.
  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
04-01-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
04-01-2018
Увага! «Прямі телефонні лінії»
  У січні поточного року спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області проведуть...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28